ARMYBURZA

Přehled spolubojovníků v útvaru 1837 v Chrudim v roce nástupu 1966

Pro zapsání do útvaru musíte být přihlášen
Jméno spolubojovníka E-mail Telefon
Turňa Pavel Údaje jsou viditelné až po přihlášení
Podroužek Jiří Údaje jsou viditelné až po přihlášení

Vyhledej stávající nebo vlož nové fotografie spolubojovníků

Vzkazy od spolubojovníků

Podroužek Jiří 02. 03. 2017
Rád bych se spojil s Vámi,kluci. Nebyl jsem účastníkem tragické havárie u Stéblové.Ale sloužil jsem na rotě,když telefonovali o té smutné události. Jsem autorem snímků z naší vojenské služby.Také jsem fotografoval pomníky našich kamarádů.Tyto snímky mne provází životem, jako smutná vzpomínka.Setkání s příbuznými,rodiči, na Kunětické hoře mám vryté v paměti. Je to již mnoho let,ale vše je ve vzpomínkách.Ozvěte se kamarádi.Dva roky společného života jsou stále v mé paměti.Moc na Vás myslím a jsem často s Vámi..
Miroslav Drábek 28. 10. 2011
Pavle zdravím. Sloužil jsem u průzkumné výsadkové roty v Chrudimi 1965-67 které velel kpt.Krupa Miroslav (Tatík)V onu tragickou neděli a zde Tě tošku opravím 5.6.1966 jsem vykonával službu pom.dozorčího roty.krátce před vyhlášením večerky jsme přijali telefonát z velitelství z Pardubic,že u obce Stéblová došlo k tragické nehodě vašeho auta V3S a byli hlášeny počty mrtvých a raněných vojínů.Na tuhle službu se zkrátka nedá zapomenout.Nastal mazec a okamžitě byli vyslány spojky ke stažení velitelů do kasáren a tím pádem bylo i po večerce. Váš velitel PŠky npor. Martin Koňařík se zhroutil. Ale nyní k Tvé výzvě.Sháníš kluky co s Tebou seděli na korbě V3S. Jedním z nich je i můj kamarád z mládí (pocházíme ze stejné obce a absolvovali jsme společně ZDŠ) Pavel Zajíc se kterým jsem včera telefonicky hovořil a chtěl po mě kontakt na Tebe.Byl rovněž těžce zraněný a leželi jste spolu v pardubické nemocnici na jednom pokoji. Pavel ležel ještě dlouho na ošetřovně v kasárnách a v prosinci 1966 byl propuštěn do zálohy.Kontakt na Pavla je: E-mail: zajka.pavel@seznam.cz T-mobile:420 739 235 266 Hrozně dlouho sháním Pavla Bartičku,který byl rovněž zraněný a po vyléčení pro neschopnost služby u výsadkářů převelen k jinému útvaru. Naposledy jsem se s ním setkal v červnu 1967 na místě tragické události ve Stéblové jsme odhalovali pomník a z této akce je i má poslední fotka s ním.S Pavlem s Láďou Baumrukem a s Mílou Bílkem jsem skákal před vojnou na letišti v Plzni.Skákal tam s náma i Kamil Moravec ten byl taky účastník havárky ale bez následků.Pavle nevím jestli jsi dostal včera ode mne mejla,ale posla jsem ho na Tebou uváděnou adresu.Ty jsi se přihlásil na VÚ1837 a já Tě tam našel zcela náhodně.Já sám jsem v r.2008 na stránkách CSLA měl přes rok na titulní straně výzvu k těm co sloužili v Chrudimi. Stačilo aby jsi kliknul o řádek níže na VÚ9676 Chrudim. Zde klikni:http://www.armyburza.cz/Spolubojovnici/detailRokUtvar/236-26/ Pořádal jsem sraz při příležitosti 42.výročí od události. Pokud budeš chtít tak Ti mohu zaslat jednak fotky z tohoto srazu a taky fotky z odhalování pomníku z r.1966 ve Stéblové a kontakty na další přímé účastníky. E-mail na mě: mir.drabek@seznam.cz T-Mobile: 420 737 130 208 Vlastně on kontakt je na tom odkaze výše. Srdečně Tebe i celou Tvoji rodinu zdravím ahoj Mirek.
Pavel Turňa 02. 10. 2010
Hľadam učastníkov autohavárie v Steblovej dňa 6.júna 1966 ,ktorej som bol účastníkom aj ja a pri ktorej boli 6 vojaci mrtvi.Pre moje vážne zranenia som bol prepustený do civilu.
Založení útvaru
Přihlášení Registrace